A Candida egy élesztőgomba, amely természetes módon, kis mennyiségben él a bélrendszerben, a szájüregben és a hüvelyben. Túlszaporodása – amelyet jellemzően antibiotikumok, magas cukortartalmú étrend vagy az immunrendszer gyengülése vált ki – emésztési tüneteket, fáradtságot, agyködöt, puffadást és hüvelyi gombásodást okoz. A Candida-túlszaporodás tünetei jelentősen átfednek az IBS-szel és a hisztaminintoleranciával, ezért gyakran tévesen diagnosztizálják. Az egészséges és sokszínű mikrobiom természetes módon kordában tartja a Candida populációját.